Високий політ: росіянка Сидорова стала другою у стрибках з жердиною на ЧС з легкої атлетики в Бірмінгемі

1. торішні падіння
  2. зимовий зліт
  3. захмарна боротьба

Російська спортсменка Анжеліка Сидорова стала срібним призером чемпіонату світу з легкої атлетики в приміщенні, що проходить в британському Бірмінгемі. Вона побила особистий рекорд у стрибках з жердиною, підкоривши висоту 4,90 м. На першому місці у американки Сенді Морріс. В активі російських спортсменів за підсумками трьох днів змагань дві золоті і одна срібна медалі.

торішні падіння

Аж до 2016 року Анжеліка Сидорова вважалася основною спадкоємицею Олени Ісінбаєвої в збірній Росії зі стрибків з жердиною. Ще до того, як дворазова олімпійська чемпіонка завершила кар'єру, Сидорова встигла зібрати чимало титулів.

У 2014 році вона стала чемпіонкою Європи і виграла срібло на світовому форумі в закритих залах, а незабаром підтягла свій особистий рекорд до 4,80 м - з такими результатами вона вже могла претендувати на місце в еліті жіночої легкої атлетики. Майбутнє спортсменки малювалося дуже перспективним.

Також по темі

Російська спортсменка Анжеліка Сидорова стала срібним призером чемпіонату світу з легкої атлетики в приміщенні, що проходить в британському Бірмінгемі Тотальна дискваліфікація, прорвана труба і візовий відмову: другий день ЧС з легкої атлетики обернувся серією курйозів

У Бірмінгемі триває чемпіонат світу з легкої атлетики в закритих приміщеннях. Другий день змагань був примітний ...

Але всю російську легку атлетику чекав жорсткий удар - повне відсторонення від міжнародних змагань. Сидорова виявилася в числі тих спортсменів, для яких рішення Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) стало майже вироком.

Вона не виступала на великих стартах весь 2016 рік і лише в наступному сезоні отримала допуск до змагань. У цей момент Сидорова зважилася на радикальний крок - змінила на піку форми жердини для стрибків. В результаті спортсменка провалила чемпіонат Росії і ЧС, оскільки на обох турнірах не змогла взяти початкову висоту.

зимовий зліт

Але виконана робота дала плоди. У нинішньому зимовому сезоні Сидорова змінилася: вона виступає краще, ніж до пропущеної Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Їй вдалося здобути дві впевнені перемоги на російських змаганнях з результатами 4,70 м і 4,76 м. При цьому спортсменка скаржилася, що так і не отримала нового допуску до міжнародних стартів.

«Мене напружує ситуація, коли доводиться чекати відповіді від IAAF, адже вже був складений план на зимовий сезон із зарубіжними стартами. Чемпіонат світу - це головний старт, але до нього треба ще підготуватися. Планувалися старти за кордоном, а зараз нам доводиться тільки чекати », - цитував спортсменку« Р-Спорт »у січні.

Але незабаром дозвіл виступати було оформлено, і на радощах Сидорова чудово виступила на московському турнірі "Російська зима".

Вона побила особистий рекорд, взявши висоту 4,81 м, а потім з першої ж спроби додала до свого результату ще 5 см. Через тиждень Сидорова виграла чемпіонат Росії, підкоривши висоту 4,87 м.

До чемпіонату світу з легкої атлетики в приміщеннях москвичка підійшла в статусі третього номера світового рейтингу. Більш високі результати зуміли показати тільки американки Кеті Наджотт (4,91 м) і Сенді Морріс (4,90 м). Кращий показник олімпійської чемпіонки Катерини Стефанида з Греції - 4,83 м.

захмарна боротьба

На чемпіонаті світу в Великобританії шестовічкам не довелося проводити кваліфікацію - спортсменок зібралося так мало, що всі вони відразу ж вийшли в фінал. Відбірковий раунд допомагає увійти в змагальний режим, але Сидорової це не було потрібно. Вона вирішила почати змагання з позначки 4,60 м, яку пропустила тільки непереможна останні пару років Стефанида.

Росіянка більше не боялася збити планку на початковій висоті і взяла її з першої спроби. Так само легко і невимушено Сидорова додала 10 см, а потім і всі 20 см. Вона єдина стрибнула на 4,80 м з першої спроби, а Морріс і Стефанида витратили на це всі підходи. Решта учасниць на той час завершили свої виступи, і розігрувала медалі тільки ця трійця.

На позначці 4,85 м американка і гречанка допустили помилково, а Сидорова знову з ходу підкорила вже досить пристойну висоту. Суперницям довелося переносити спроби на наступну висоту 4,90 м, на яку ще ніхто не забирався на чемпіонатах світу в приміщенні. Стефанида двох спроб виявилося недостатньо, і вона завершила боротьбу на третьому місці. А Морріс в останній момент все-таки вийшла в лідери змагань.

З третьої спроби планку на висоті 4,90 м підкорила і Сидорова, але тепер вона вже займала друге місце. Останній шанс завоювати золото залишався в наступному раунді, коли судді підняли кордон ще на 5 см. Морріс він підкорився, а росіянці немає. З результатом 4,90 м, який після відходу Ісінбаєвої може вважатися космічним, Сидорова стала срібним призером.

IAAF не враховує результати росіян в медальних таблицях, так як формально вони виступають не єдиною командою, а кожен сам за себе в нейтральному статусі. Але якщо відкинути ці умовності, російська збірна за підсумками трьох днів змагань йде на другому місці з двома золотими і однією срібною нагородами. Раніше перемоги в стрибках у висоту здобули Марія Ласіцкене і Данило Лисенко. Для делегації з семи чоловік це неймовірний результат.