Воротарі, які не пропускали в серії післяматчевих пенальті - Браво, Шовковський

5. Едвін ван дер Сар , "Манчестер Юнайтед"
  6. Кіран Келлі, «Слайго Роверс»
  7. Хусто Вільяр, Парагвай

Клаудіо, браво! Воротар чилійців потягнув 3 пенальті і вивів команду у фінал

Чемпіонам Європи і Америки не вистачило 120 хвилин, щоб з'ясувати, хто краще. Збірна Чилі переграла Португалію в серії пенальті.

Діно Дзофф , «Ювентус»

Чвертьфінал Кубка європейських чемпіонів, сезон-+1977 / 78
«Ювентус» - «Аякс» 1: 1 (3: 0 пен)

У першому матчі на «Амстердам-Арені» обидві команди відзначилися лише після 86-ї хвилини. У другому на гол Марко Тарделлі відповів Тшеу Ла Лінь вже ближче до кінця поєдинку. Однак незабаром Ла Лінь з героя перетворився в антигероя - в серії післяматчевих пенальті він не зумів влучити у ствір воріт. Легенда італійського футболу Діно Дзофф зробив все, щоб не дістати м'яч із сітки жодного разу . Правда, в півфіналі туринців з турніру вибили футболісти «Брюгге».

Кращі з кращих

28 лютого народилися два найбільших воротаря - італієць Діно Дзофф і німець Зепп Майєр. Обидва чемпіони світу та Європи, власники всіх можливих нагород на клубному рівні.

Хельмут Дукадам, «Стяуа»

Фінал Кубка європейських чемпіонів, сезон-1 985/86
«Стяуа» - «Барселона» 0: 0 (2: 0 пен)

Головний тріумф румунського футболу - багато в чому заслуга Хельмута Дукадама. Воротар «Стяуа» став одним з героїв, дотягнути команду до фіналу найпрестижнішого клубного європейського турніру, в якому відстояв свої ворота в грі з самої «Барселоною». Але найголовніший подвиг Дукадам зробив вже після закінчення ігрового часу матчу - жоден з чотирьох ударів каталонців НЕ привів до взяття воріт Хельмута . Його візаві Уррутія зумів тоді відобразити лише два одинадцятиметрових.

Хуан Енао, «Онсе Кальдас»

Фінал Кубка Лібертадорес, 2004
«Онсе Кальдас» - «Бока Хуніорс» - 1: 1 (2: 0 пен)

Один з найдраматичніших фіналів головного турніру Південної Америки. Обидва фінальних матчу між аргентинським «Бока Хуніорс» і колумбійським «Онсе Кальдас» закінчилися з однаковим рахунком 1: 1. Вже на самому початку другої гри форвард Джон Віафара вивів «Онсе» вперед, проте після перерви Ніколас Бурдіссо відновив рівновагу. Але найцікавіше уболівальників чекало попереду - голкіпер «Кальдас» Хуан Енао відбив два удари футболістів «Боки», ще два припали повз ворота . Таким чином, «Онсе Кальдас» вперше в історії став володарем Кубка Лібертадорес.

Олександр Шовковський , Україна

1/8 чемпіонату світу, 2006
Швейцарія - Україна - 0: 0 (0: 3 пен)

Один з найяскравіших моментів в історії українського футболу трапився влітку 2006 року. Олександр Шовковський вписав своє ім'я в аннали в якості першого і поки єдиного голкіпера, чи не пропускає в серії післяматчевих пенальті на чемпіонаті світу, а також вперше в історії витягнув свою збірну до чвертьфіналу мундіалю. Навіть незважаючи на те що свій удар не зміг реалізувати Андрій Шевченко. Шовковський відбив два з трьох пенальті і напевно тоді прикував до себе увагу десятків скаутів європейських скаутів.

10 найвідданіших футболістів сучасності: від Тотті до Буффона

У день народження Джанлуїджі Буффона згадуємо діючих гравців, багато років зберігають вірність своїм клубам.

Едвін ван дер Сар , "Манчестер Юнайтед"

Суперкубок Англії, 2007
«Челсі» - «Манчестер Юнайтед» 1: 1 (0: 3 пен)

Ван дер Сар - один з головних майстрів з відбиття пенальті. Трибуни тільки-тільки оновленого «Уемблі» спостерігали, як довгорукий голландець тягне в післяматчевій серії пенальті все три удари гравців «Челсі» - Пісарро, Лемпарда і Райт-Філліпса, а Фердинанд, Каррік і Руні спокійно реалізують свої одинадцятиметрові. В кінці сезону ван дер Сар повторив той же трюк в фіналі Ліги чемпіонів в Москві, відбивши удар Анелька .

Пішли, щоб повернутися. 10 зірок футболу, поновлюваних кар'єру

Ван дер Сар ще зіграє в футбол! Згадуємо, як інші зірки - Рівалдо, Анелька, Юнгберг, Морьєнтес - знімали бутси з цвяха.

Кіран Келлі, «Слайго Роверс»

Фінал Кубка Ірландії 2010
«Слайго Роверс» - «Шемрок Роверс» 0: 0 (2: 0 пен)

Справжнє «піратське» дербі з властивим йому божевіллям і напруженням. У фіналі Кубка Ірландії «Слайго Роверс» наполегливо боровся з переважаючим його в класі «Шемрок Роверс». Голкіпер «Слайго» Кіран Келлі відстояв свої ворота як в ігровий час, так і в серії післяматчевих пенальті, відбивши всі чотири удари суперника .

Хусто Вільяр, Парагвай

Чвертьфінал Кубка Америки, 2011
Бразилія - Парагвай 0: 0 (0: 2 пен)

Судячи з усього, витягувати серію післяматчевих пенальті - в крові у південноамериканських воротарів. Парагвайський голкіпер Хусто Вільяр божевільними сяйвом втягнув свою команду в додатковий час, відстояв на нуль до серії пенальті і не пропустив навіть в ній. Деморалізовані Елано, Андре Сантос і Фред відправили м'яч повз ворота, а удар Тьяго Сільви парирував сам Вільяр . У півфіналі Парагвай переміг Венесуелу і знову в серії пенальті.