Вперше в півфіналі Олімпіади: Росія творить історію!

ОЛІМПІАДА-2018. Хокей

Жінки. 1/4 фіналу
РОСІЯ - ШВЕЙЦАРІЯ - 6: 2 (1: 0, 2: 2, 3: 0)
Голи: Шохіна - 2 (мен.), 7:22 - 1: 0. Мюллер - 7 (Майер), 20:48 - 1: 1. Штальдер - 3 (бол., Штанц, Майер), 31:47 - 1: 2. Кулішова - 1 (Смоліна), 33:53 - 2: 2. Ганеева - 1 (бол., Шохіна), 38:53 - 3: 2. Дергачова - 1 (Шохіна), 47:36 - 4: 2. Шохіна - 3 (бол., Дергачова), 53:25 - 5: 2. Сосина - 1 (мен., П.в.), 59:08 - 6: 2.
Воротарі: Морозова - Шеллінг (57:27 - 59:08).
Штраф: 12 - 8.
Кидки: 21 (5 + 9 + 7) - 19 (8 + 5 + 6).
Судді: Гран, Целарова.
17 лютого. Каннин. Kwandong Hockey Centre.

ІСТОРІЯ

Ще жодного разу в історії Олімпіад наша жіноча хокейна збірна не потрапляла в четвірку найсильніших. Прекрасна стать змагається на Іграх з Нагано-1998 на якому росіянки і зовсім не брали участь. Пізніше, незважаючи на очевидний прогрес жіночого хокею в нашій країні, результати застопорилися і стояли на одному місці: 2002 рік - 5-е місце, 2006, 2010, 2014 роки - 6-е місце. Навіть на домашньому турнірі в Сочі все закінчилося все в чвертьфіналі - у зустрічі проти Швейцарії. Тому сьогоднішню перемогу по праву можна вважати історичною.

Тому сьогоднішню перемогу по праву можна вважати історичною

Сьогодні. Каннин. Росія - Швейцарія - 6: 2. Євгенія ДЮПІНА. фото AFP

ФОРМАТ

У жіночому хокеї (це, правда, відноситься не тільки до Олімпіади, а й до чемпіонатів світу - дорослим і молодіжним) оригінальний, що не звичний для чоловічого формат турнірів. Вісім збірні поділені на дві групи, які не рівноцінні між собою за якістю: є "сіяний" (А) і "несіяний" (В) квартет. Дві кращі команди з першої групи безпосередньо виходять до півфіналу (ними стали фаворити - Канада і США), а дві інші збірні зустрічаються в чвертьфіналі проти переможців групи В.

Тому якщо в Сочі, де Росія спочатку була в "несіяною" четвірці, вона вдало виступала в групі (3 перемоги), а потім все обірвалося в першому раунді плей-офф, то тут все було рівно навпаки. На першому етапі росіянки отримали 15 шайб від Канади, США та Фінляндії (по п'ять від кожної), забили всього один гол (європейської збірної), зате в чвертьфіналі їх прорвало!

Сьогодні. Каннин. Росія - Швейцарія - 6: 2. Анна Шохін (зліва). фото REUTERS

Шохін VS КОВАЛЬЧУК

Програючи до середини зустрічі все з тієї ж Швейцарією 1: 2, наші дівчата змогли здобути вольову перемогу, в тому числі двічі реалізувавши більшість. 6: 2 - реванш за Сочі вдався!

Героєм матчу стала лідер російської збірної Анна Шохіна: вона набрала 4 (2 + 2) очки, причому одну з шайб закинула в подвійному меншості! Рідкісний для хокею випадок.

Сама Шохіна в досить різкому стилі висловилася про словах Іллі Ковальчука, які він виголосив кілька днів тому:

- Якщо чесно, не моє це. Нехай дівчата не ображаються, але жіночий хокей - це взагалі не те. Я так зрозумів, штовхатися у них можна, але тільки в особливому напрямі якось. Все не як у людей. - сказав Ковальчук.

"Чи не образитися" не вийшло - Ілля отримав серйозну відповідь:

- Слова Ковальчука мене зачепили, - зізналася Шохіна після перемоги над Швейцарією. - Спортсмен такого рівня не повинен так висловлюватися. Навіть якщо думає так, потрібно тримати це при собі.

У півфіналі Олімпіади нас чекає хокейна класика - Росія зіграє з Канадою, матч відбудеться 19 лютого. В іншому матчі збірна США зустрінеться з переможцем пари Фінляндія - Швеція.