Захмарний «Атлас»

Краща хокейна команда Волгограда знову підтвердила свій клас, вигравши чемпіонат області серед аматорів

31 березня на льодовій арені «Волзький» завершився багатомісячний марафон під назвою відкритий чемпіонат Волгоградської області з хокею, в якому взяла участь рекордна кількість команд - чотирнадцять.

Колективи з Волгограда, Волзького, Михайлівки, Иловли, Камишина, Урюпінська і Астрахані, поділені на дві групи, з грудня по березень щотижня билися на попередньому етапі, щоб визначити чотири найсильніші команди, які розіграють нагороди обласної федерації з хокею та фігурного катання на ковзанах. У підсумку в півфінал з групи «А» вийшли торішній переможець чемпіонату волгоградський «Трактор» і михайлівський «Цементник» - така собі збірна михайловских і волгоградських гравців. Група «Б» була представлена ​​найсильнішою командою регіону волгоградським «Атласом», який в минулому сезоні в обласному чемпіонаті не брав участі, і «Металістом» з Урюпінська. Незважаючи на те, що в самому північному місті нашої області поки немає критого льодового комплексу, урюпінци не втрачаються, їздять на ігри і тренування в Волгоград і Воронеж, і на турнірі постали міцним злагодженим і амбітним колективом. Саме «Металіст» в результаті завоював бронзові медалі, спочатку давши бій «Трактора» в півфіналі - 6: 9, а потім вигравши матч за третє місце у «Цементник» з рахунком 3: 2.

Хокеїсти «Атласу» в 1/2 фіналу не зазнали проблем з михайловцями - 11: 0, але перший період «золотого» поєдинку змусив похвилюватися їх уболівальників. «Трактор» вколотив у ворота Дениса аралін три шайби, в той час як господарі (арена «Волзький» для «Атласу» домашня як для матчів, так і для тренувань) відповіли лише одним голом. Але в складі «Атласу» заробила зв'язка Володимир Ковальов-Костянтин Йонин, і рахунок незабаром став рівним, а потім господарі вирвалися вперед - 4: 3. «Трактористи» до перерви встигли відновити статус-кво - 4: 4, і все повинно було вирішитися в заключному відрізку гри. Але в третьому періоді сили гостей розтанули, як не старався в рамці Олексій Красильников, пограв свого часу в команді майстрів, а й його можливості були безмежні. Гравці «Атласу» за двадцять хвилин відправили в його ворота ще п'ять шайб, причому один з голів «трактористи» довго сперечалися, так як голкіпер лежачи зупинив чорний снаряд начебто на лінії, а може і за ... В будь-якому випадку рішення арбітрів навряд чи внесло перелом в хід гри. «Атлас» виглядав свіжіше і потужніший і заслужено переміг -9: 4. Відразу після фінальної сирени чемпіонський кубок з рук віце-президента федерації з хокею та фігурного катання на ковзанах Валерія Жадаева отримав капітан «Атласу» Володимир Ковальов, який зробив, до речі, в цьому матчі дубль. Більше нього забив лише Йонин - чотири голи. Також індивідуальними призами в складі «Атласу» були відзначені голкіпер аралін і ветеран Олександр Меркушев. Клуб «Трактор» удостоївся малого кубка, а його хокеїста Сергія Яніна визнали найкращим захисником турніру, Віктор Нечаєв був названий найсправедливішим гравцем. Кращим нападаючим змагань став Яків Чупіна з волгоградських «Ведмедів», а найкорисніший гравець чемпіонату - капітан «Металіста» Євген Завітаєв. За відмінне проведення матчів пам'ятної плакеткою був нагороджений директор льодової арени «Волзький» Вадим Черномашенцев.

На цьому обласний чемпіонат закінчений, залишилося лише назвати команди, які фінішували на місцях з 5-го по 14-е: «Ведмеді» (Волгоград), ХК «Волзький», «Батьківщина» (Волгоград), «Космос» (Волзький), « Камишин »,« Динамо »(Волгоград),« Астрахань »,« Царінин »,« Авангард (обидва - Волгоград), «Бобри» (Иловля).