Збірна Англії і серія пенальті

Півфінал чемпіонату світу 1990 року проти Німеччини.

Півфінал чемпіонату світу 1990 року проти Німеччини

Початок всіх початків. Команда Боббі Робсона, завдяки зв'язці Гаскойн-Лінекер, змогла пробитися в півфінал чемпіонату світу, де її чекала збірна Німеччини. Нічия в основний і додатковий час 1-1. На гол Бреме, англійці відповіли голом Лінекера. Серія післяматчевих пенальті. Легендарний Пітер Шилтон і не менш легендарний Бодо Іллгнер проти польових гравців. Перші три пенальті з обох сторін бездоганні. Черга доходить до Стюарта Пірса. Капітан «Ноттінгем Форест» і штатний пенальтист «лісників», б'є низом по центру і Бодо Іллгнер, ногами, відображає пенальті. У німців забиває Тон, а бив слідом Кріс Уоддл, відправляє м'яч на верхній ярус стадіону. Англія - ​​Німеччина 3: 4 по пенальті.

Півфінал чемпіонату Європи 1996 року проти Німеччини.

Одна з кращих збірних Англії за всю історію, показала найкращий результат для збірної Англії на європейських першостях. Ця збірна навіть змогла виграти одну серію післяматчевих пенальті. У чвертьфінальному матчі з Іспанією, англійці виграли, завдяки промахів Йерро і Надаля. Але в півфіналі їх знову чекали німці. До сих пір, цей матч вважається одним з найяскравіших на чемпіонатах Європи. Обмінявшись голами в основний час: на гол Ширера, німці відповіли голом Кунца, в додатковий час, де діяло правило «золотого гола», команди влаштували шоу нереалізованих моментів, досить сказати, що Даррен Андертон на 120 хвилині влучив у штангу. Серія післяматчевих пенальті. Перші п'ять ударів, з кожної зі сторін - це зразок того, як треба пробивати одинадцятиметровий удар. Після чого, настав час бити до першого промаху. Нагадаємо, що тоді не було правила - вносити черговість всіх гравців, які знаходяться на полі, хто за ким буде пробивати пенальті. Після перших п'яти, били ті, хто хотів. Шостим у Англії повинен був бити Пол Інс, але він демонстративно відвернувся і пенальті пішов бити Гарет Саутгейт. Вже по ходу було ясно, що він не заб'є. Так і сталося, Андреас Кепці відбив удар. Мюллер не залишив і шансу Девід Сімен. На ранок, усі центральні англійські газети вийшли з заголовком «Ніксон мав Уотергейт, тепер у нас є свій Саутгейт». До речі кажучи, не забив Саутгейт саме в південні ворота. Німеччина-Англія 6: 5 по пенальті.

1/8 фіналу чемпіона світу 1998 року проти Аргентини.

1/8 фіналу чемпіона світу 1998 року проти Аргентини

Цей матч, увійшов в історію футболу видаленням Девіда Бекхема за фол проти Дієго Сімеоне. Хоча в цій грі були і прекрасні голи Дзанеті і Оуена, спірні пенальті, які реалізували Батістута і Ширер, скасований «чистий» гол Сола Кемпбелла, який повинен був стати «золотим». Все закінчилося серією одинадцятиметрових ударів. Сімен відбив удар Креспо, але Карлос Роа відбив удар Інса, який двома року раніше, саботував серію. 4: 4 після перших п'яти ударів. Айяла свій удар реалізовує, а Бетті б'є у воротаря. Даніель Пассарелла танцює джигу на брівці, а Себастьян Верон лізе на захисну решітку, святкувати перемогу з уболівальниками збірної Аргентини.

1 \ 4 фіналу чемпіонату Європи 2004 року проти Португалії.

Один з кращих футбольних трилерів в історії. Матч, який можна переглядати і переглядати. Торжество футболу і бажання перемогти. Господарі чемпіонату Європи пропустили гол від Оуена вже на третій хвилині матчу. Поки вони приходили до тями, Руні і Оуен повинні були збільшувати рахунок на табло. Португальці прийшли в себе і матч пішов в обопільних атаках. Б'є Роналду - рятує Джеймс, б'є Лемпард -парірует удар Рікарду. У другому таймі, через травми, у англійців поле покинули Руні, Джеррард і Скоулз. Португальці остаточно перехопили ініціативу і мали забивати, але удари Руя Кошти і Фігу, були неточними. На 75 хвилині, на поле вийшов Поштіга замість Фігу. Капітан Португалії був незадоволений заміною і пішов відразу в роздягальню. Але заміна зіграла! Саме Поштіга переграв в «повітрі» центральних захисників Англії і, ударом голови, зрівняв рахунок. У додаткові тридцять хвилин розгорнувся справжній трилер. На 110 хвилині Руй Кошта дальнім ударом виводить Португалію вперед, але за п'ять хвилин до фінального свистка англійці заробляють кутовий. Бекхем подає, Террі скидає м'яч Лемпарду, який вносить його в ворота. Серія пенальті. Перший же пенальті англійців, запоров Девід Бекхем-це був його другий не забитий пенальті на турнірі. І далеко не останній за збірну. Але у португальців, третій пенальті не забив Руй Кошта. 4: 4 після основної серії. Перші пенальті в серії до першого промаху і Колу і Поштіга виконали бездоганно. Як раптом, португальська воротар Рікарду скинув рукавички і відбив одинадцятиметровий Даріуса Васселл, а потім сам схопив м'яч і забив переможний гол. Португалія-Англія 6: 5 по пенальті.

1 \ 4 фіналу чемпіонату світу 2006 року.

1 \ 4 фіналу чемпіонату світу 2006 року

І знову Португалія і знову чвертьфінал. Але на цей раз, чемпіонат світу в Німеччині. Досить бляклий матч на тлі минулої гри, який, крім серії пенальті, запам'ятався видаленням Руні. Уейн, після жорстокого стику з Карвалью, настав йому шипами на інтимне. Сталася невелика бійка. Руні був вилучений, після чого Роналду підморгнув лавці запасних. Кадр потрапив у всілякі телевізійні ефіри. Кріштіану був названий провокатором року. Сам матч, після видалення, перетворився в спроби однієї команди розкрити ешелоновану оборону інший. Ця серія післяматчевих пенальті, стала однією з найбільш провальних, в історії збірної Англії. Хоча португальці били не краще. Англія-Португалія 1: 3 по пенальті після чотирьох ударів англійців і п'яти португальців.

1 \ 4 фіналу чемпіонату Європи 2012 року.

Напевно, єдина гра з представлених, де був явний фаворит і аутсайдер. Беззуба збірна Роя Ходжосона створила за весь матч один гольовий момент, тоді як один Маріо Балотеллі упустив мінімум п'ять. Співвідношення ударів 35-9, удари в створ воріт 20-4, володіння 64 на 36 і все це на користь Італії. Дотягнувши, до додаткових екстра-таймів, Англія окопалася на своїй половині поля і навіть не думала про контргру. Італія продовжила атакувати, і лише штанга врятувала англійців після удару Діаманті. У серії одинадцятиметрових ударів, вся надія англійців була на що зловив кураж, в цьому матчі, Харта. Після перших двох ударів, Англія вела 2: 1, Монтоліво не влучив у ворота. До м'яча підійшов Андреа Пірло і, не звертаючи уваги, на що висунув мову, що стрибає на лінії воріт, Харта, акуратно підсік м'яч і направив його точно по центру, виконавши знаменитий удар Антоніна Панянки. Пробивав слідом, Янг, своїм ударом, ледь не зламав поперечину. Команди зрівнялися. Після чого, Буффон відбив удар Ешлі Коула, а Ночеріно і Діаманті били точно. Італія-Англія 4-2 по пенальті.

Італія-Англія 4-2 по пенальті

P. S. На олімпійських іграх 2012 року в Лондоні, замість збірної Англії брала участь збірна Великобританії. Це коли до англійських гравцям були додані п'ять валлійців, серед них були Гіггз, Ремзі, Белламі. Але і ця збірна була приречена, коли чвертьфінал з Південною Кореєю закінчився серією пенальті. Великобританія програла Південній Кореї 4: 5 по пенальті.