Збірна Казахстану з дзюдо взяла перше місце на Алматинському Гран-прі

На минулому в Алмати «Гран-прі» з дзюдо казахстанська збірна зайняла 1 загальнокомандне місце з 5 золотими, 5 срібними і 7 бронзовими медалями, повідомляє Федерація дзюдо.

Золото нашій країні принесли Елдос кошторису, Елдос Жумаканов, Іслам Бозбаев, Максим Раков і Гульжан Ісанова.

Елдос кошторису, чемпіон світу серед молоді 2010 року, який виступає у ваговій категорії до 60 кг, в фіналі на п'ятій хвилині виграв у свого співвітчизника Айбека Імашева. Варто відзначити, що в цій ваговій категорії казахстанці зайняли весь п'єдестал пошани - бронзові нагороди завоювали Асхат Тельманом і Рустам Ібраєв.

Варто відзначити, що в цій ваговій категорії казахстанці зайняли весь п'єдестал пошани - бронзові нагороди завоювали Асхат Тельманом і Рустам Ібраєв

У ваговій категорії до 66 кг переможцем став Елдос Жумаканов - чемпіон світу з дзюдо серед військовослужбовців 2013 року. Впевнено виграючи протягом усього турніру, в фіналі Елдос поступався білорусу Дмитру Шершану, але все-таки вирвав перемогу за 8 секунд до закінчення сутички.

Впевнено виграючи протягом усього турніру, в фіналі Елдос поступався білорусу Дмитру Шершану, але все-таки вирвав перемогу за 8 секунд до закінчення сутички

Тріумфатор «Гран-прі» у ваговій категорії до 90 кг - Іслам Бозбаев, срібний призер Азіади-2010 і Чемпіонатів Азії 2011 і 2013 років. Менш хвилини йому знадобилося для того, щоб двома іппон - чистою перемогою - вийти в фінал. На жаль, у фіналі Ісламу не дали можливості показати хорошу боротьбу - противник нашого спортсмена узбек Хуршид Набієв відмовився від бою через травму, внаслідок чого за правилами судді присудили перемогу Бозбаеву.

На жаль, у фіналі Ісламу не дали можливості показати хорошу боротьбу - противник нашого спортсмена узбек Хуршид Набієв відмовився від бою через травму, внаслідок чого за правилами судді присудили перемогу Бозбаеву

Чемпіон світу 2009 року, відомий казахстанський дзюдоїст Максим Раков, який виступає у вазі до 100 кг, двома іппон вийшов у фінал і у впертій боротьбі зумів узяти гору над бразильцем Рафаелем Бузакаріні. Як зізнався після Максим, він просто не міг дозволити собі таку розкіш - дати комусь обійти його в рідних стінах.

Як зізнався після Максим, він просто не міг дозволити собі таку розкіш - дати комусь обійти його в рідних стінах

Супертяж жіночої збірної, яка виступає у вазі понад 78 кг чемпіонка Азії 2009 року Гульжан Ісанова в фіналі виявилася сильнішою спортсменки з Білорусі Марини Слуцької. Гульжан - едіственная казахстанська дзюдоїстка, яка удостоїлася найвищої нагороди на цих змаганнях.

За крок від золота виявилися Айбек Імашев (в / к до 60 кг), Ертуган торен (в / к до 73 кг), Ержан Шинкеев (в / к понад 100 кг), Олександра Подрядова (в / к до 48 кг) та Альбіна Амангельдіева (в / к до 78 кг).

Брозовие медалі «Гран-прі» з дзюдо завоювали Асхат Тельманом і Рустам Ібраєв (в / к до 60 кг), Бакдаулет Суботів (в / к до 66 кг), Дастан Икибаев (в / к до 73 кг), Севара Нішанбаева (в / к до 57 кг), Маріан Урдабаева (в / к до 63 кг), Роза Духтурбаева (в / к понад 78 кг).

Нагадаємо, «Гран-прі» з дзюдо в Алмати завершився 29 вересня у Палаці спорту імені Балуана Шолака. У турнірі взяло участь 152 спортсмена з 13 країн. «Гран-прі» входить сімку найбільш престижних змагань з дзюдо (після Олімпійських ігор, Чемпіонату світу, Світових майстрів, турніри Великого Шолома і континентального Чемпіонату). Призові становлять $ 3000 за перше місце, $ 2000 за друге і по $ 1000 за треті місця. Перемога на цьому турнірі дозволяє спортсмену піднятися в світовому рейтингу: за перше місце нараховується 300 балів, за друге 180, і за третє - 120.

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!