Збірна Росії почала ЄВРО-2012 з перемоги

Найважливіший для нас поєдинок на Євро-2012 було зіграно другим на турнірі: збірна Росії протистояла Чехії.

Збірна Росії - збірна Чехії 4: 1 (2: 0)

Євро-2012. Груповий турнір. Група "А".

Голи: Дзагоєв , 15 - 1: 0; Широков , 24 - 2: 0; Піларж , 52 - 2: 1; Дзагоєв , 79 - 3: 1; Павлюченко , 82 - 4: 1

РОСІЯ: Малафєєв , Анюков , Березуцький А ., Ігнашевич , Жирков , Широков , Денисов , Зирянов , Дзагоєв , ( Кокорін , 85), Аршавін , Кержаков ( Павлюченко , 73).

запасні: Акінфєєв , Шунін , гранат , Набабкін , Шаронов , Глушаков , Ізмайлов , Комбаров Д ., Семшов , Погребняк .

Тренер: Дік Адвокат.

ЧЕХІЯ: Чех , Гебре, Кадлец, Губник, Сівок, Режек ( Хюбшман , 46), Росіцкі , Плашил , Піларж , Їрачек , ( Петржела , 76), Барош ( Лафата, 85).

запасні: Дробни , Лаштувка , Лімберські , Райторал , сухі , Даріда , Колар , Нецид , Пекхарт.

Тренер: Міхал Білек.

попереджень немає

Суддя: Говард Уебб (Англія).

8 червня. Польща. стадіон: "Муніципальний" (Вроцлав) .

Отже, все, що можна було сказати про цей поєдинок, було сказано до його початку. І про те, наскільки важливо буде для збірної Росії виграти свій стартовий поєдинок, про те, що команда може грати набагато краще, ніж часто це демонструвала; про довіру, якого заслуговує Дік Адвокат. У тому числі і при виборі стартового складу на гру. На поле, зрозуміло, вийшли найсильніші, включаючи Андрія Аршавіна , Що з'явився з перших хвилин поєдинку. Олексій Березуцький виявився в центрі оборони, хоча в національній команді рідко з'являється на цій позиції. ворота захищав Малафєєв , Який, при всій повазі до Акінфєєва , Заслужив цей шанс. Був близький до оптимального і стартовий склад збірної Чехії. Головне для команди Білека - то, що зуміли взяти участь в матчі і Кадлец , і Барош . Форма яких була далека від оптимальної, але про це нижче.

До речі, про тренера збірної Чехії. Мілан Білек ще до гри сказав небезпечні слова: "Звичайно, хочеться почати турнір з перемоги, адже це додасть нам сил, але в той же час ми розуміємо, що у Росії дуже досвідчений, зіграний колектив, і вони фаворити групи. Постараємося зробити все, щоб вийти в плей-офф. Якщо вдасться, це стане для нас великим успіхом ". На ділі в більшості випадків це означає приблизно наступне: "будемо рвати і метати, а фактор несподіванки нам допоможе".

І дійсно, чехи почали поєдинок активніше. Відібравши у росіян снаряд, вони понеслися в атаку швидко і технічно, відразу ж заробивши право на кутовий біля воріт В'ячеслава Малафєєва . Ярослав Плашил з правого флангу навісив в район дальньої штанги, Анюков зіграв досить невпевнено, але при цьому зумів перевести м'яч за межі поля. Команда Білека більше володіла м'ячем, частіше бувала на половині поля суперника, але при цьому все передачі йшли в боротьбу, а боротьбу росіяни вміють вигравати. Явно читалася ставка на "швидкий гол", втім, відразу ж стало помітно, що команді з Чехії не вистачає ігрової дисципліни. Як тільки чехи загравали на чужій половині поля, росіяни відразу ж відбирали снаряд і примудрялися проводити досить небезпечні контратаки. Поступово команда Адвоката відсунула гру подалі від рамки Малафєєва , А потім все ж досить несподівано вийшла вперед. Пройшла передача з правого флангу на протилежний кут штрафного, де Саша Кержаков послав снаряд в штангу, вдаривши головою. Сфера відскочила повз Петра Чеха до Дзагоєва , І Алан блискуче реалізував цей момент, 1: 0!

Незабаром росіяни могли і подвоїти рахунок після того, як Кержаков знову асистував вільному Дзагоєва в вільну зону біля воріт супротивника. Але в той раз Алан послав сферу над поперечиною. Дві хвилини потому чехи зуміли небезпечно відповісти. Піларж пролетів по флангу і "вирізав" передачу в штрафну російської збірної, Режек був готовий замкнути, проте його випередив Юрій Жирков . Після цього команда Адвоката "від гріха подалі" зміцнила свою перевагу. Знову "провалилися" середня лінія і оборона суперника, Аршавін розрізає передачею "знайшов" Широкова , І Роман змусив радіти російську блогосферу. Хоча, звичайно, не тільки її - 2: 0! Дік Адвокат на лавці запасних насилу стримував посмішку, а по обличчю Білека читалося, що його план на гру явно не спрацював, і тренер просто не знав, що йому робити.

Чехи почали грати якось мляво, знизивши темп, що явно сприйнялося суперником з неабиякою часткою полегшення. Звичайно, чехи періодично перепасовувалися у чужій штрафній, як і раніше багато володіючи м'ячем. Але стало відчуватися, що саме Росія контролює хід поєдинку. Такий темп росіяни завжди любили. Впадало в очі, що Томаш Росіцкі грав дуже слабо, Бароша часто і зовсім не пускали до м'яча. Навіть чеські вболівальники помітно вщухли, безладно посвистуючи. А ось російські фани раділи, співали і скандували, разочок навіть кинули на поле фаєр. Ближче до кінця тайму деморалізовані, поступалися в рахунку чехи трохи додали, але недоречно для них пролунав сигнал арбітра про початок перерви.

На другий тайм Білек випустив Хюбшмана замість Резека, бажаючи кілька убезпечити гру своєї команди в обороні. У збірної Чехії з'явився чистий опорний півзахисник, але це не завадило Кержакову на 49-й хвилині нанести перший удар по чужих воротах з меж штрафного. Втім, вже через три хвилини Ярослав Плашил видав розкішний пас з глибини поля на Піларжа, який "ушатал" Анюкова і, обігравши воротаря, відправив снаряд у сітку, 2: 1!

З виходом на поле центрхава Плашил і Їрачек змогли більше працювати на атаку, і гра збірної Росії помітно потьмяніла. Підопічні Дік адваката стали частіше бити здалеку, найчастіше ці удари не були небезпечними. Куди більш потенційно цікавими були випади у виконанні Кержакова, який постійно обігравався, отримував, відривався і бив. Шкода, що неточно. Темп поєдинку як і раніше був низьким, росіяни явно не хотіли знову формувати події, намагаючись спокійно "дотягнути" до фінального свистка чудово працював Говарда Уебба. Тим часом, Адвокат зрозумів, що Кержаков уже "наївся" грою і кинув в бій "свіжого" Павлюченко. Роман відразу ж "спробував" м'яч, отримав передачу від Ігнашевіча. В тому не було провини Романа, але через двадцять секунд Малафєєв врятував після хитрого удару у виконанні Росіцкі. Голкіпер не випустив снаряд з рук, не дозволивши Барошу зіграти на добиванні. І в цей момент команда Адвоката зробила те, що було вкрай важливо, щоб убезпечити себе від нервової кінцівки. Павлюченко віддав на Дзагоєва, який не звертав увагу на захисника і оформив дубль, 3: 1!

А потім і Павлюченко поклав гол-красень, 4: 1!

Що ж, підопічні Діка Адвоката зуміли вирвати перемогу в першому поєдинку на чемпіонаті Європи-2012. Позитивний старт покладено, залишається дочекатися грамотного продовження. Але ж при цьому команда Діка Адвоката не була на голову краще за суперника. Можливо, вищий клас команди, але безумовно більш сильною стороною росіян складно назвати. Можливо, за винятком останньої чверті зустрічі. Так неважливо, яким в даному випадку чином - хлопці в вряди-годи змусили вболівальників відкласти на час корвалол. А Роман Широков виявився на крок до того, щоб поголитися наголо в прямому ефірі Першого каналу.