Жіночий волейбол: трилер з хепі-ендом

Надія бразильської збірної "просто Марі" не змогла провести свою команду у фінал. У матчі з підопічними Карполь дівчата з Південної Америки програли, а у нас - медаль. Залишилося тільки визначити, срібло або золото

Жіноча збірна з волейболу вийшла в фінал Олімпійських ігор. У приголомшливому по напруженню матчі команда Миколи Карполь за п'ять партій зуміла довести збірної Бразилії, що святкувати перемогу, коли ще не пролунав фінальний свисток, - прямий шлях до поразки. Нарешті, практично перший раз на турнірі, наші дівчата продемонстрували свою справжню силу.

Перед початком гри фаворитами вважалися бразилійки. Ще б пак - вони виграли, причому виграли розгромно, всі п'ять поєдинків у своїй групі, а в чвертьфіналі здобули перемогу над збірною США. У складі команди з Південної Америки вперше за останні кілька років зібралися всі найсильніші, починаючи від розігруючий - ветерана Вентурини, закінчуючи молодий, агресивною, стрибучий і ефектною Маріанною Штайнбрехер, у якій на футболці було написано просто - Марі.

У всіх попередніх матчах збірна Бразилії відмінно виглядала в усіх компонентах гри. Так що там, відмінно виглядала - просто була абсолютно кращою на Олімпіаді. Гра бразильської команди дала привід експертам стверджувати, що саме співвітчизниці героїв мильних опер виграють в Афінах. А що ж наші? Наші на попередньому етапі програли збірним Китаю і Куби, причому китаянкам розгромно, всі інші зустрічі, включаючи чвертьфінальну з Південною Кореєю, виграли досить переконливо.

Упевнений, що збірна Росії була б зовсім іншою, якби хоча б на 50% своїх можливостей могла грати капітан Євгенія Артамонова Упевнений, що збірна Росії була б зовсім іншою, якби хоча б на 50% своїх можливостей могла грати капітан Євгенія Артамонова. А ще якби у Миколи Карполь на лавці запасних сиділи ще одна класна пасующая і нападаюча першого темпу. 19-річна Марина Шешенін як сполучною виглядає дуже і дуже непогано, але їй потрібно відпочивати. Наприклад, в чоловічої збірної на цій позиції два абсолютно рівноцінних гравця - Вадим Хамутцьких Вадим Анатолійович і Костянтин Ушаков. На позиції першого темпу грає Ірина Тебеніхіна, яка не входить в когорту волейболісток, "витягають" матчі.

Коротка лава запасних - справжній бич збірної Росії. Багато в чому через це початок матчу зі збірною Бразилії вийшло просто жахливим. У першій половині першої партії росіянки ще йшли з суперницями пліч-о-пліч, але потім позначилася втома. Кінцівка першої партії завершилася переконливими атаками "просто Марі", з якою наш блок не справлявся. Катерина Гамова і Любов Соколова робили все, що могли, але коли проти тебе грає відмінно налагоджена машина, зробити майже нічого не можна.

Загалом, перший сет збірна Росії програла з рахунком 18:25 без яких би то не було шансів на контргру. Тим дивніше, що в другій партії за нами залишилося величезна перевага. Розрив досягав шести очок, потім скоротився до чотирьох, але при рахунку 21:17 В користь росіянок, здавалося, що цього цілком достатньо для перемоги. Не тут то було. Волейболістки з Південної Америки з восьми поспіль набраних очок і завершили другий сет перемогою. Микола Карполь як не намагався достукатися до своїх підопічних, як не кричав про те, що сет віддавати ні в якому разі не можна, змінити ситуацію не зміг.

У третьому сеті з точністю повторилася картина другого. З тією лише різницею, що на цей раз росіянки, постійно ведучи в рахунку, домоглися перемоги 25:22. Можливо, що виграш третього сету кілька посприяв тому, що в четвертому гра все-таки розклеїлася. Шешенін наполегливо пасувала на Гамову, а ту так само завзято стеріг потрійний блок, який раз по раз ловив російську волейболістку. Шешенін пару раз намагалася зіграти першим темпом з Тебеніхіной, але невдало. У розпачі Марина виводила на удар Соколову, а й тут бразилійки виявлялися на висоті при грі в захисті.

Гра давалася збірної Бразилії дуже легко, і навіть кілька помилок Марі, яка то била в аут, то робила заступ під час атаки, кардинальним чином на хід гри на впливали. За рахунку 24:19, коли у бразільянок було п'ять матчболів, команда Жозе Гімараєшем і вболівальники на трибунах вже почали святкувати вихід у фінал. Вірна не потрапила - не біда, зараз Марі ефектно завершить матч. Не вийшло - знову не біда, є ще варіанти. Бразилійки розслабилися і отримали за це сповна. Збірна Росії заграла зібрано, красиво, з тією злістю, якої так не вистачало. Плюс до всього, принциповими людьми виявилися судді кореєць Кім Тхе Кун і японець Іто Хіроюкі.

Вони свистіли тільки по справі і не допустили жодної помилки в найбільш напружений момент матчу. Микола Карполь зумів налаштувати своїх підопічних на боротьбу навіть в безнадійній ситуації, шанс вибратися з якої - один з тисячі. Цей єдиний випадок і стався. Російські волейболістки виграли, все-таки виграли цю жахливу четверту партію з рахунком 28:26 і перевели матч в тай-брейк.

Скільки там матчболів відіграли наші дівчата, навіть і не порахуєш, але вони зробили неможливе. Після перемоги в такому сеті програвати в матчі вони вже не мали права. І не програли, незважаючи навіть на те, що в грі до 15 очок рахунок був 13:10 У користь збірної Бразилії. Команда Росії показала в останніх розіграшах волейбол екстра-класу, а "просто Марі" в розпачі від геніального блоку Єлизавети Тищенко завершила матч ефектним ударом в аут. Микола Карполь після завершення гри стояв і посміхався. Посміхався хитро, немов наперед знав про те, що написав сюжет справжнього трилера.

"Так ми і не сумнівалися в тому, що виграємо. Навіть тоді, коли програвали в четвертій партії, в здавалося б безнадійній ситуації", - зазначила Катерина Гамова, що видала черговий фантастичний матч.

"Я задоволений результатом матчу і щасливий, що в черговий раз зміг разом зі своєю командою дійти до фіналу крупного турніру. Основним фактором для перемоги стала психологія моїх дівчат, багатьох з яких я треную з 14-річного віку. У найпотрібніший момент вони зробили саме то, на що здатні, і в підсумку здобули перемогу. чи готові ми до фіналу - безумовно. ми уважно вивчимо гру майбутніх суперниць і у вирішальному матчі постараємося показати свій кращий волейбол ", - прокоментував гру Микола Карполь.

У фіналі збірна Росії буде грати проти команди Китаю. На попередньому етапі китаянки були сильнішими з рахунком 3: 0. Тепер настав час брати реванш. Право слово, дуже не хочеться повторення фіналу сіднейської Олімпіади, коли було програно вже виграний матч у кубинок. Команда, яка так перемагає в півфіналі, програвати у фіналі просто не має права.

Однак є і сумна новина: на прес-конференції після матчу Микола Карполь заявив, що суботній фінал олімпійського турніру волейболісток стане для нього останнім в якості головного тренера жіночої збірної Росії. "Я відчуваю задоволення від пройденого мною шляху", - уклав тренер.

Всі актуальні події Олімпіади, фото, анонси та інформація про медалях - в спецрозділ "ранку", присвяченому Ігор в Афінах . Слідкуйте за оновленнями і не забувайте натискати кнопку F5.