Знову в грі. Вірменія зробила чудо проти Чорногорії

Арарат Мамбреян рецензує історичну перемогу вірменської збірної над чорногорцями.

Змогли, вистраждали, заслужили і повернулися. Збірна Вірменії здобула історичну перемогу над збірною Чорногорії. Такого вболівальники збірної Вірменії ніколи не бачили і ще довго не забудуть. Драма в Єревані, безумовно, стала окрасою четвертого туру відбіркового раунду Чемпіонату світу. Але все по порядку.

Перед матчем, біля стадіону, один сивочолий дядечко так гаряче обіймав дорослого чоловіка, що багатьом здалося, що це батько з сином давно не бачилися, а довгоочікувана зустріч повинна була пройти біля стін стадіону. Цим дядьком і чоловіком виявилися Бернар Шалланда і Артур Петросян. Символічно, чи не так? Батько не мав пропустити перший іспит свого сина, якого привів до стін цього стадіону в якості нового головного тренера збірної Вірменії.

Коли матч почався, на екрані з'явилася картинка з Артуром Петросяном і відразу стало зрозуміло, що цей лисий чоловік, в стильному пальто і в красивих швейцарський годинник, серйозно взявся за справу. Вперше за довгий час у кромки поля збірної Вірменії, з'явилася людина, з яким хочеться вірити і ці відчуття передалися багатьом. Хочеться вірити, що за збірною стоїть конкретна людина, на якого можна покластися. Як і говорилося раніше, за такий короткий термін, неможливо до деталей вибудувати гру нової збірної, але рука Артура Петросяна відразу було видно. Це злагоджена гра в центрі поля, насичені зони і комбінації з прицілом гри на атаку.

У першому таймі перевагою володіли гості. Атака чорногорців, на чолі зі Стефаном Йоветіча, небезпечно насідала раз по раз на ворота Арсена Бегларяна, коли як у збірної Вірменії не виходило і близько підійти до воріт своїх опонентів. А в кінці першого тайму, над республіканським стадіоном зависла тінь дзеркальної гри з румунами. Всього за кілька хвилин, вірменська збірна отримала дві образливі пробоїни і здавалося б вимкнулася з гри. «Новий тренер», - сказали одні ... «Потрібен час», - подумали інші. У першому епізоді з голом, чорногорці за допомогою незручного рикошету біля воріт вірменського голкіпера зуміли довести небезпечний момент до гола. У другому епізоді з голом, Айрапетян підвело технічна майстерність і хвилювання. На перерву збірна Вірменії пішла злий, розсерджений, пустошенной і опустивши голову.

Вчора в гості до футболістів збірної Вірменії нагрянув Олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби 2016р. - Артур Алексанян. В академії чемпіон побачився з Генріхом Мхітаряном, сфотографувався з ним, а той йому подарував футболку збірної Вірменії і запросив на матч. Нелегко розсудити, хто з них є в вірменському спорті фігурою величніше, але від цього вірменам тільки в радість. Ходять чутки, що в перерві Артура Алексаняна впустили в роздягальню збірної. Ніхто не знає, що він сказав а можливо і зробив, але те, як виглядала вірменська збірна у другому таймі, змушує думати саме про це, тому що різниця була приголомшливою. Вірмени на другий тайм вийшли зовсім іншими і відразу ж закрили на чужій половині чорногорців, які так і не зрозуміють що з ними трапиться наступні 45 хвилин.

Взагалі другий тайм гравці вірменської збірної провели так, як ніби форму національної збірної Вірменії наділи майбутні номінанти на символічну збірну сезону від France football. Гравці збірної Чорногорії грали так, як ніби склад пішов гуляти по красивому Єревану, а футболки наділи футболісти збірної Вірменії. Картина перекинулася з ніг на голову. Жарти жартами, але вірменська збірна вийшла на другий тайм такий зарядженої, що було таке відчуття, що варто було тільки піднести сірника до футболістів, вони б одразу запалилися. Першим запалив Артак Григорян, будучи гравцем єреванського Арарату, він грав на позиції форварда. У найпотрібніший момент він пішов вперед, немов уже втомившись від усього цього, коли ніхто нічого не може придумати, а у лідера пропала впевненість в своїх силах.

Важко було зрозуміти на що це був схожий слалом Григоряна, але виглядало це так, немов електричка пронеслася повз житловий місцевості на скаженій швидкості, минаючи всіх або як регбіст, що бере м'яч в руки і мчить вперед, щоб внести м'яч у ворота. Думайте, як хочете, але саме його гол повернув збірну Вірменії в гру. Варто відзначити, що Григорян був одним з кращих на полі, він випалював центр поля і встигав скрізь. Після такого ефектного голу, м'яч став більше триматися у вірменських футболістів, вони відчули приплив сил і те, що все ще можна змінити. Вболівальники тут же погнали своїх улюбленців вперед.

Вболівальники тут же погнали своїх улюбленців вперед

А потім на полювання вийшов Вараздат Ароян. До перерви Ароян займався оборонними діями, чорногорці як слід повозили білявого захисника збірної Вірменії в першому таймі. А коли вони встали, центральний захисник збірної Вірменії перетворився в танк. Саме його гол з кутового змусив команди почати гру заново. Збірна Вірменії зрозуміла, що може дотиснути свого суперника і вперше за три роки домогтися перемоги. А тут ще у Мкоян з'явилося здатність літати у своїх воріт і рятувати батьківщину від помилок молодого солдата Бегларяна. Матч зарядився черговою порцією струму і вийшов на фінішну пряму.

Передача Арояна і останнім дотик в матчі від Геворга Казаряна обірвали серйозні і чорні серії збірної Вірменії:

● Збірна Вірменії здобула першу перемогу за 3 роки в офіційних матчах.

● Збірна Вірменії вперше за довгий час в офіційному матчі забила більше двох м'ячів, останній раз це їй вдавалося в матчі проти збірної Данії (0-4) трьома роками раніше.

● Збірна Вірменії до матчу з чорногорцями не вигравала вдома 7 матчів поспіль.

● Збірна Вірменії вперше набирає очки у відбіркових раундах, останнім здобуте очко датується 7 вересня 2015 року в матчі проти збірної Данії (0-0)

● Вперше під керівництвом нового головного тренера, збірна Вірменії перемагає.

● Збірна Вірменії вперше в своїй новітній історії зуміла відігратися з 0-2 після першого тайму.

● Останній раз збірна Вірменії перемагала вдома рівно 3 роки тому, в матчі проти збірної Болгарії (2-1)

На прес-конференції Артур Петросян сяяв і був щасливий, як хлопчисько. Він пройшов незабутнє хрещення. Ще жоден тренер збірної Вірменії не брав в дебютній зустрічі перемогу, а він це зробив чудовим камбеком і знову повернув радість і посмішки абсолютно у всіх, починаючи з футболістів і уболівальників, закінчуючи журналістами. Попереду багато роботи, але тепер за цю збірну не так боязно і вона знову стає рідною і близькою, а не приймальні і відчуженої, як було зовсім недавно. Артур Петросян вчора показав, що може бути хорошим мотиватором. Вчора в «котлі» республіканського стадіону розплавилися кайдани з футболістів вірменської збірної. Сьогодні, можливо, найціннішим металом буде сталь, з якої буде викувана нова збірна Вірменія. Яка ось таким сталевим характером, може перевертати такі матчі.

Пам'ятайте, про що ми говорили після того, як стало зрозуміло, що Артур Петросян візьметься за збірну і що нам хотілося очікувати? 12 листопада вони довели, зіграли за країну, один за одного, за уболівальників, а обожнюваний тренер отримав ті самі заслужені овації від журналістів, які зовсім недавно аплодували іншому тренеру за інші заслуги. І це здавалося нескінченним. Вірменія ти змогла!